Nová pětičlenná koalice v Břeclavi má první problém. Ze dvou zvolených zastupitelů za TOP 09, která má být její součástí, se k ní totiž hlásí jen jediný. Patricie Hanušová, jednička kandidátky, která na ní také posbírala suverénně nejvíc hlasů voličů, se k „protipiškulov skému“ sdružení nepřipojila. Dvaatřicetiletá konzultantka dokonce odmítla podepsat koaliční dohodu.

Proč jste se rozhodla nepřipojit svůj podpis pod koaliční dohodu?
Nechci a nebudu zabíhat do podrobností, roli hrálo určité rozčarování z postupu při jednání. A také určité organizační záležitosti.

Můžete být přesto konkrétnější?
Byla jsem postavená před hotovou věc, očekávalo se, že prostě podepíši. Z mého pohledu to nebylo příliš korektní.

S kým tedy budete v zastupitelstvu hlasovat?
Budu hlasovat tak, aby to bylo ve prospěch občanů města. A také abych se nezpronevěřila postoji pravicově a konzervativně smýšlejícího člověka. Bude to případ od případu.

S Pro Regionem jste o společném postupu nejednala?
Ne, nejednala jsem s nikým. V zastupitelstvu města budu zastupovat sama sebe, myšlenku pravicové politiky a také toho, co bylo důležité v mém předvolebním programu, tedy hospodaření, transparentnost a další důležité body z kampaně. Zpovídat se hodlám jenom sobě a svým voličům.

Co vy a TOP 09?
Nevím, co chcete slyšet. Členkou TOP 09 jsem nikdy nebyla, kandidovala jsem na její břeclavské kandidátce jako bezpartijní. Upřímně, mám pocit, že o moji práci není v TOP 09 zájem.

Existuje nějaká potencionální koalice, ke které byste se byla ochotná přihlásit?
Takové úvahy jsou, myslím si, v tuto chvíli celkem bezpředmětné. Nyní se chci hlavně soustředit na práci v zastupitelstvu. Je ale možné, že se třeba časem něco vykrystalizuje.