Asi tři desítky zasloužilých dobrovolných hasičů v uniformách v sobotu debatovaly v hasičské zbrojnici v Kobylí. Důvodů k setkání bylo několik. Aby se sešli se svými kamarády nebo se dozvěděli, co je u hasičů na Břeclavsku nového.

„Je to teprve druhá schůze nově založeného Klubu zasloužilých funkcionářů. Ten je určený těm, kteří se celý život věnovali práci dobrovolného hasiče a nikdy za to nebyli po zásluze odměněni,“ pronesl svou řeč náměstek starosty okresní hasičské obce a současně vedoucí klubu Zdeněk Hanák.

Hasiči ve výslužbě založení klubu povětšinou vřele vítali. „Myslím, že je to velice dobrá věc. Dává to dohromady lidi, kteří spolu prožili spoustu dobrého i zlého a udělali spoustu dobrovolné práce pro společnost. Málokdo si dnes uvědomuje, kolik dřiny za tím vším vězí. Já sám jsem u hasičů přes čtyřicet let a jsem na to pyšný. Jsem moc rád, že máme tolik nástupců,“ pochvaloval si Jan Mikulica z Kobylí.

Na zasedání Klubu zasloužilých funcionářů přijel i krajský vedoucí Klubu zasloužilých hasičů, pod které břeclavská organizace spadá, Ladislav Švejda. „Chtěl bych, aby se do klubu zapojily celé vaše rodiny, protože těm patří dík za to, že jste mohli nasazovat své životy při hašení požárů,“ apeloval na hasiče…

Více v Břeclavském deníku v poncělí 3. prosince