„Všichni tři jsme dobrovolnými hasiči ve Staré Břeclavi. Všichni taky už máme rodiny a děti. Jeden z nás se ale rozhodl pro potvrzení našich svazků, a tak jsme se k němu přidali a udělali trojsvatbu," usmívá se jeden z novomanželů Zdeněk Kovařík.

Přestože se na společnou svatbu chystalo přes sto dvacet hostů, nevnímá organizaci slavnostního dne nijak dramaticky. A to ani přesto, že se rozhodli pro příznačné obřadní místo.

Na placu před novou hasičskou stanicí se tak kromě čtyř zásahových vozidel opentlených bílými stuhami chystá i oddávající a svatební hosté.

Zazní tradiční svatební pochod a kamarádi v hasičském zvedají napnutou hadici. Ta vytvoří netradiční svatobránu se třemi kruhy. „Kdyby bylo horko, uděláme do hadice dírky, ať je voda osvěží," vtipkují kamarádi tří svatebních dvojic.

A budoucí manželé už mezi hadicemi proudí. I bez sprchy. Podívat se přišlo i spousta známých. Neskrývají dojetí ani radost. Výjimečnou svatbu fotí a natáčejí jako o život.

„Oddávat osminu hasičského sboru je rozhodně výjimečné. Trojnásobnou svatbu bychom v historii města hledali asi jen marně," začíná svou řeč oddávající břeclavská radní Dagmar Adámková.

Pokračuje v uvolněném duchu, v němž se nese i celá svatba. Jednotlivé novomanžele představuje v rýmech a s humorem. „Vdává se i má spolupracovnice z břeclavské nemocnice. Mají to moc hezké, i místo je fajn. Spojit svatby je navíc praktické," chválí nápad Zdena Navrátilová.

Všechny sirény pak slávu vytroubí všem a veselí může pokračovat. Jen ať nehoří.