Nejrůznější dopravní situace, kdy se auto například převrátí na střechu nebo se opře do svodidel, žádají rychlý a precizní zásah hasičů. Tentokrát nanečisto a formou soutěže ukázaly hasičské jednotky, jak si jsou s nastalými scénáři schopni poradit.

Požár střechy na okraji Rakvic na Břeclavsku zaměstnal hasiče ve středu dopoledne.
VIDEO: V Rakvicích zasahovali hasiči u požáru střechy bývalého družstva

Hasiči z celého kraje zasahovali u dopravních nehod. Naštěstí pouze nanečistoPoskytnutí první předlékařské pomoci.Zdroj: FB Město Břeclav

U zimního stadionu v Břeclavi poměřili svoje síly a schopnosti pětičlenné týmy z Brna-města a venkova, Břeclavi, Blanska, Hodonína, Vyškova a Znojma. Jejich zadáním bylo co nejlépe vyřešit problém, tedy vyproštění zraněné osoby.

Figuranta museli hasiči vyprostit nejšetrnějším možným způsobem. Hodnotila se především správnost zvoleného postupu, taktika a technika i poskytnutí první předlékařské pomoci. Hodnocení obstarali příslušní rozhodčí.

Úsek silnice u Moravského Žižkova.
Opravy mostů přes D2 ovlivňují i provoz na dálnici. Podívejte se na omezení

Nejlépe si se zadáním poradili brněnští hasiči, tedy Brno-město. Ti postupují do celorepublikového mistrovství, kde se utkají s vítězi ostatních krajských kol. “Domácí” břeclavští se umístili na pátém místě z celkového počtu devíti týmů.

Diváci se mohli během soutěže dozvědět více o poskytnutí první pomoci, ale i činnosti státní a městské policie či vězeňské služby.

Hasiči z celého kraje zasahovali u dopravních nehod. Naštěstí pouze nanečistoEdukace veřejnosti, jak poskytnout první pomoc.Zdroj: FB Město Břeclav