Poté se oslava přesune do parku, kde se uskuteční vzpomínková akce. Křtít se bude kronika sboru. Vyznamenáni budou také někteří členové sboru. K poslechu zahrají Hornobojani. Následovat bude taneční zábava, která vyvrcholí o půlnoci ohňostrojem. Pro ty, kteří nestihnou historickou výstavu ve zbrojnici, se její brány otevřou také v neděli dopoledne.

„Na oslavu jsme pozvali všechny bývalé členy sboru. I ty, kteří se z Horních Bojanovic už odstěhovali. Očekáváme asi sto padesát členů. Jinak počítáme s návštěvou asi třista padesáti účastníků,“ popsal velitel sboru Matěj Macháč.

Hornobojanovských dobrovolných hasičů je v současnosti šestapadesát. Nejstaršímu z nich, Ladislavu Prokešovi, je úctyhodých osmaosmdesát let.
Podle slov velitele sboru se víkendového setkání nezúčastní sbory z jiných obcí. „Nejde o soutěžní přehlídku, ale o vzpomínkovou akci našich hasičů,“ doplnil.
Soutěžení si ale hornobojanovští hasiči vynahradí už v neděli 10. června, kdy se na místním hřišti uskuteční Břeclavská liga.