Důvody výstavby jsou zřejmé. „Stará budova hasičky nevyhovuje. Nachází se v horní části obce až na kopci Stráž. Přístup k ní je špatný, proto i rychlost zásahu někdy není dostatečná," zmínil Bílek jeden z důvodů.

Velké hasičské auto navíc při výjezdu kličkovalo uličkami mezi vinnými sklepy. Nové sídlo dobrovolných hasičů bude mít výhodnější pozici. „Vybrali jsme místo v centrální části obce, konkrétně u pošty," upřesnil starosta polohu vznikající zbrojnice.

Myšlenky na výstavbu nového zázemí pro hasiče se v hlavách tamních představitelů objevovaly už před dvěma lety. „Pozemek, kde bude hasička stát, byl obecní. Dokoupili jsme jen části okolo, aby mohl být udělaný dost široký vjezd," řekl Bílek.

V nové přízemní zbrojnici bude také příslušenství a dvě zaparkovaná hasičská auta: zásahové a dopravní. První muž obce se nechal slyšet, že by byl rád, kdyby se plán změnil ve skutečnost už letos v létě.

To budoucnost staré základny tamních hasičů je 
s otazníky. Budova, v níž tento spolek sídlil od počátku třicátých let minulého století, prošla ve své historii několika opravami.

„Nyní je však ve velmi špatném stavu. Budeme se muset rozhodnout, co s ní dál. Kvůli lokalitě, kde se nachází, k tomu musíme přistoupit nějak citlivě. Chci se vyhnout zbrklým činům," ujistil Bílek vinaře, že další osud staré zbrojnice pečlivě zváží.

Neskrýval přitom radost z toho, že dobrovolní hasiči v obci vůbec fungují. „Vidíme, že z jejich strany je zájem. Podílejí se určitým způsobem na životu v obci. Proto, když je možnost, jim vycházíme vstříc," uzavřel starosta.

Hasiči loni oslavili devadesát let od založení sboru.