Policisté na místě odkláněli dopravu. Řidiči mohli místo objet po D52 mezi třiadvacátým a šestadvacátým kilometrem. „Nyní už je most průjezdný oběma směry. Je tam omezená rychlost na třicet kilometrů v hodině," řekl kolem půl sedmé večer policejní mluvčí Petr Vala.

Podle informací od hasičů tlak vody nadzvedl vozovku na mostě. „Přes most vedou dvě potrubí. V jednom, tom poškozeném, se podařilo pracovníkům vodovodů vodu zastavit. Asfalt pak dosedl zpátky, vyboulení zmizelo," řekl starosta Pohořelic Miroslav Novák.

Příprava na instalaci váhy na novém sběrném dvoře, měřící zatížení jednotlivých náprav auta.
V Pohořelicích vzniká sběrný dvůr, bude mít váhu na vážení odpadu

Se zprůjezdněním mostu čekali na vyjádření statika. „Byli tady statik a statička. Řekli, že most je v pohodě, betonová deska drží. Tlaková vlna ale mohla potrhat izolaci a asfalt. Doporučili silničářům, aby tam udělali sondy," přiblížil Novák. Stav mostu se může ještě změnit, až přijdou mrazy.

Některým obyvatelům po havárii netekla voda. Týkalo se to lidí například v Brněnské a Znojemské ulici. Zástupci Vodovodů a kanalizací Břeclav slíbili obnovit dodávku vody do osmé nebo deváté večer. „Ověřoval jsem to a voda už v Pohořelicích teče všem," ujistil ve tři čtvrtě na sedm večer Novák.