Evangelický kostel na náměstí Svobody nedaleko bývalého autobusového nádraží patří mezi netradiční církevní památky nejen v Břeclavi, ale i v celé republice. Funkcionalistických kostelů s prostým interiérem u nás totiž nenalezneme mnoho. Koncerty ve svatostáncích navíc mají vždy výjimečnou atmosféru. Po říjnové benefici experimentální skupiny Dust in Groove z Brna, která kombinovala moderní vážnou hudbu a jazz, tuto neděli od osmnácti hodin rozezní horní sál této památky Brněnský akademický sbor.

Pěvecký sbor je součástí brněnského kulturního dění od roku 1950. Zaměřuje se na instrumentální hudbu předromantického období a minulého století. Sbor koncertoval ve většině evropských zemí 
i v USA a pravidelně spolupracuje s brněnskou a olomouckou filharmonií či komorním orchestrem Czech Virtuosi. Zapojil se i do festivalu Concentus Moraviae nebo Dnů Bohuslava Martinů, na němž se nebál ani koncertu 
s italskou metalovou skupinou Rhapsody. V neděli brněnský sbor v Břeclavi představí adventní program složený 
z duchovní hudby domácích
i zah­raničních skladatelů.

S Melody Gentlemen

Druhý nedělní vánoční koncert v Břeclavi potěší lidi
 v tamním kině Koruna, kde od devatenácti hodin vystoupí zpěvák Karel Hegner. Ten je známý jak z brněnského rozhlasu a divadel, tak ze souboru Jožky Černého. Od roku 1992 také moderuje televizní pořad Klub přátel dechovky.

V Břeclavi se však představí v netypické žánrové poloze. Doprovodí jej totiž jak swingový orchestr Melody Gentlemen z Lednice, tak cimbálová muzika Aleše Smutného. Ta ostatně doprovázela dlouho i Černého. Ve společném pořadu tak Hegner zazpívá prvorepublikové šlágry i folklorní písně.

Výtěžek z koncertu Brněnského akademického sboru církev věnuje Domovu seniorů v Břeclavi. To na swingově-folklorním koncertu Karla Hegnera v kině mohou lidé pomoci Domovu svaté Agáty v Poštorné, který se stará o matky s dětmi v nouzi. Vánoční strom pro Agátu se v kině rozsvítí už v pátek večer. Dobrodinci na něm najdou vánoční přání dětí a maminek od svaté Agáty. Splnit je mohou věnováním darů zpět pod stromeček do devatenáctého prosince. Zapojit se do sbírky mohou třeba už při nedělním koncertu.

Autor se zabývá kulturou