Podepsali totiž společně memorandum, v němž krajské zastupitelstvo vyjádřilo snahu podpořit tyto aktivity, pokud je možné je spolufinancovat z evropských dotací.

„Nepředpokládáme, že by případná změna politické reprezentace v obcích znamenala nějakou změnu z hlediska filozofie těchto společných projektů,“ uvedl jihomoravský hejtman Hašek s tím, že rozvoj cestovního ruchu a lázeňství považuje kraj za svou prioritu.

V Pasohlávkách už v minulosti vznikla společnost, jejímiž akcionáři jsou právě Jihomoravský kraj a obec. Ta připravuje projekty za téměř čtyři sta milionů korun. Část by měla jít právě z fondů Evropské unie a zbytek by měl doplatit kraj.

Jak však hejtman upozornil, společnost by měla pouze připravit území pro následné investory.

„Akciová společnost sice existuje, ale memorandum stvrzuje zájem kraje o podporu lázeňství. Předpokládáme, že stavět by se mělo už ve druhé polovině příštího roku,“ uvedl pasohlávecký starosta Tomáš Ingr.

V Lednici má kraj podle hejtmana zájem na postavení kolonády, která spojí lázeňskou zónu se zámeckým parkem. V další etapě by pak měly lázně s podporou vybudovat i balneoprovoz, jenž rozšíří služby pro veřejnost.