„V Mikulově je nádherně. Z Brna to mám kousek, takže se sem vracím vždycky, když mám chuť. Je to jen pár kilometrů,“ těší ji, že z Brna to není do Mikulova daleko.

Jak přiznává, na vánoční svátky se ovšem do rodného města nechystá. „Letošní Vánoce budu trávit úplně někde jinde. Jako v posledních letech většinou využiji tyto svátky k dovolené. Odjíždím k moři nachytat trochu sluníčka, trochu jiné atmosféry a zvyků,“ prozrazuje devětadvacetiletá herečka, která působí na volné noze. A ráda cestuje.

Na otázku, proč v poslední době není tolik vidět v televizi, odpovídá širokým úsměvem. „Spousta novinářů píše o tom, že jsem rázně ukončila svoji kariéru a ustoupila do pozadí. Každý ale máme jiné hodnoty, jiná měřítka. Nikam jsem neustoupila, jen se s radostí a svéhlavě věnuji divadlu MALÉhRY a točím filmy, o kterých jsem přesvědčena, že má smysl je točit,“ vyznává se Seidlová, která v současnosti upřednostňuje hraní v divadle před kamerami.

Mikulovská rodačka přesto televizní diváky úplně nezanedbává. Důkazem je například loni dokončená filmová komedie Ireny Pavláskové o dospívání v disidentské rodině během normalizace Zemský ráj to na pohled, kde si zahrála jednu z hlavních rolí. Nebo právě dotočený film Odcházení.

Její hlavní scénou je ale momentálně brněnské Divadlo Bolka Polívky, kde vystupuje s divadlem MALÉhRY společně s Danielou a Nikolou Zbytovskými. „Představení která vznikají pod hlavičkou divadla MALÉhRY, jsou naší autorskou výpovědí. Vnímáme divadlo jako odraz dneška, divadlo pro současné diváky o současných problémech, dramatech i radostech. Dává mi to prostor svobodně se vyjadřovat o věcech, které mne zajímají a tím snad také divákům předávat radost a nadhled nad nepříjemnostmi života,“ svěřuje se Bára Seidlová.