„Statika kostela je narušená. Potřebujeme zpevnit základy a také opravit střechu. Opravy jsme vyčíslili na více než tři miliony korun. 2,7 milionů nám zatím chybí,“ vysvětlila koordinátorka projektu Kristýna Čížková.

Ta se také zasloužila o to, aby projekt zaštiťovala Brodská. „Z Terezkou se znám už dlouho. Ještě z dob svých studií v Praze,“ vysvětlila se skromností v hlase Čížková.

Farnost na nákladné opravy peníze neměla. Proto zaslali Kobylští žádost o dotace jak na Jihomoravský kraj, tak i ministerstvo kultury.

„Líbí se mi, že se paní Čížková a farnost rozhodli získat peníze aktivně z více zdrojů a ne jen čekat s nataženou rukou,“ potěšila se tamní starostka Dagmar Kovaříková.

Poukázala tak nepřímo na fakt, že se obec na jejich popud rozhodla kostelu pomoci. Sbírkou. „Máme představu, že by mohla být podobná jako ta tříkrálová,“ srovnala starostka.

Kromě toho Kobylští chystají speciální program například k Noci kostelů, která se uskuteční sedmadvacátého května. Jedenáctého června pak zábavné odpoledne, takzvaný HepiDen, s workshopy a ochutnávkou vín. Právě o tomto datu by měla do Kobylí zavítat i populární herečka se svými kolegy z branže.

Pro pomoc chátrajícímu kostelu prostřednictvím DMS stačí poslat textovou zprávu ve tvaru DMS KOBYLI na číslo 87 777.