Nejvíce vinohradů osázených touto odrůdou je ve Velkopavlovické podoblasti. „Je to odrůda odolná vůči houbovým chorobám, hodí se pro ekologické pěstování. Vinohradníci to kvitují, stačí tam méně postřiků, ušetří," řekl hlavní sommeliér Národního vinařského centra ve Valticích Marek Babisz.

Zákazník podle Babisze chce něco snadno rozeznatelného. „To znamená odrůda, která voní, je něčím typická. Jako třeba Pálava, Solaris či Hibernal. Jedná se spíše o běžného konzumenta. Lidé, co se ve vínech více vyznají, aromatické odrůdy tolik nepreferují, ale spíše ochutnají klasiku: Ryzlink rýnský nebo vlašský. Dívají se na víno jinak, třeba na jeho plnost," přiblížil Babisz. I proto podle něj vinaři mají ve svém portfoliu často širokou škálu odrůd, aromatických i tradičních.

Lednické rybníky zkraje května zcela pokryly řasy.
Koupání u legendárního kempu Apollo: lidi vyděsila zelená hladina, podívejte se

Například vinař Josef Valihrach z Krumvíře na Břeclavsku sklízí úspěchy i v mezinárodních soutěžích s odrůdou Chardonnay, která už patří do desítky nejvíce pěstovaných v České republice. „Začali jsme ji vysazovat okolo roku 2000. Přivezli jsme sazenice z Francie. Udělali jsme si rozbor půdy, připravili nám podnož, která se hodí na naše podmínky," zavzpomínal. Výsadbu této odrůdy postupně rozšiřuje.

Valihrachovo Chardonnay získalo už třikrát prvenství v prestižní soutěži Chardonnay du Monde. „Hroznům této odrůdy vyhovuje dobré počasí, když vyzrávají a mají vyšší cukernatost," podotkl Valihrach. Nejvíce vinohradů osázených touto odrůdou je obecně ve Slovácké a Velkopavlovické podoblasti.

Májové otevřené sklepy ve Velkých Pavlovicích přilákaly přes tisíc návštěvníků.
Sklenky, sklípky, i na taneček došlo. Májové sklepy se v Pavlovicích podařily

Ve stejném období jako Chardonnay zkusil Valihrach poprvé vysadit i červenou odrůdu Merlot. I ta se stále více dostává do povědomí zákazníků. „Když je několik odrůd vedle sebe, vždy sáhnu jako první po Merlotu," netajil se Valihrach oblibou k těmto vínům.

Roman Příborský z Ježova na Hodonínsku preferuje raději bílá vína před červenými, při výběru konkrétního vzorku však není vysazený na konkrétní odrůdy. „Nebráním se ochutnání jakékoliv odrůdy. Jak klasické, jako je například Veltlínské zelené či Müller, nebo neznámé, o které slyším poprvé. Vyzkouším všechno. Později přecházím při degustaci i k červenému," svěřil se mladý muž.