„Není třeba představovat tuto nejúspěšnější divadelní komedii všech dob. Po téměř dvou hodinách Čechovského humoru se lidem nebude chtít jít domů," je si jistý David Mlčoch z pořádající agentury Pragokoncert.

Čechovo divadlo přijede s největšími hvězdami, aby co nejvěrněji vyobrazily příběh věčného boje mezi muži a ženami.

„Návštěvníci se zasmějí božskému pěvci Lumírovi, udatnému Bivojovi, vtipnému knížeti Přemyslovi, nezkušenému panici Ctiradovi nebo podivně obojetnému Vojenovi či Častavě. Mužskému oku zalahodí ženské postavy hysterické a zkušené Vlasty, kypré Kazi a panensky svůdné Šárky. S obdivem pak zůstanete stát nad jejich neutuchající krásou, ale i hereckým nadáním," sdělil Mlčoch.

O zážitek se postará František Ringo Čech, Sandra Pogodová, Mojmír Maděrič, Miluše Bittnerová, Martina Šťastná a další. „Hlavní výběr hereckého obsazení jsem provedl sám. Každý divák by si tam měl přijít na své, ať ten, kdo pase po dokonalém uměleckém výkonu, tak ten, který se přišel uvolnit a omrknout pěkné ženské. Do mužských rolí byli obsazeni především kvalitní herci. U žen jsem vsadil především na krásu, i když také u nich nemohu popřít herecké dovednosti," řekl Ringo Čech.

Děj historické komedie začíná na veselohru spíše neobvykle. A sice pohřbem kněžny Libuše. Vzhledem k těžkostem s provedením smutečního aktu na jevišti, se odehrává mimo zorné pole diváka. Vlastní děj pak začíná rozhovorem knížete Přemysla s vladykou Bivojem, vracejícím se z pohřbu.

Kníže Přemysl, kolísající mezi smutkem po ztrátě milované ženy a radostí nad nově nabytou svobodou, se stává terčem útoků vdavekchtivé ctižádostivé Vlasty.

Ta při svém temperamentu a vášni neváhá k dosažení svého cíle použít jakékoliv prostředky. „Dívčí válku v podání Divadla Františka Ringo Čecha zhlédlo už více než pět set tisíc diváků nejen po České republice, ale i v zahraničí a je jednou z nejžádanějších Čechových her," dodal Mlčoch.