V posledních letech obliba těchto programů stoupá. V Mikulově je změna patrná už jen ve srovnání s loňským rokem. Tehdy pořadatele z tamního domu dětí a mládeže (DDM) nižší počet přihlášek ještě odradil, letos je tomu naopak.

Zájemce čekají nejen hry v tělocvičně, zabaví se i při výtvarných a rukodělných pracích. „Rovněž navštívíme knihovnu, a když počasí dovolí, tak podnikneme vycházku do okolí a zabruslíme si na kluzišti," přidala výčet možností Alena Židelová z mikulovského DDM. Volná místa v mikulovském domě dětí ještě mají. Zájemci se mohou hlásit do třináctého února. Cena táboru je tisíc korun.

seznam táborů
Břeclav: 23.–27.2., denně od 8–16 hodin, 900 korun
Hustopeče: Příměstský tábor 23.–27.2., denně od 8–16 hodin, 1400 korun, Zimní pobytový tábor, 22.-27.2., 2300 korun
Mikulov: 23.-27.2., denně od 8.30–16 hodin, 1000 korun

Břeclavské středisko volného času Duhovka si připravilo tematický tábor s názvem Ledové království podle stejnojmenného animovaného filmu. V jeho duchu si žáci prvního stupně vyzkouší týmové hry a soutěže. „Snad bude sníh a děti si zasoutěží ve stavbě sněhuláků a ve sněhových soubojích. Určitě bude led a i s tím se dá dobře vydovádět. Máme volných posledních osm míst," informoval ředitel střediska Leo Čuda. Přihlášky lze odevzdat až do devatenáctého ú­nora.

Kromě toho mohou školáci s Duhovkou vyrazit třiadvacátého února do rodinného zábavního parku Bongo v Brně. Kdo dává přednost kreativnímu tvoření, je pro něj připravená šperkařská dílna. Tu pořadatelé připraví v sídle střediska.

Doufat v zajímavě prožité prázdniny stále mohou i děti z Hustopečí a blízkého okolí. Tamní Centrum volného času Pavučina si kromě příměstského tábora nachystalo i zimní pobytový tábor pro lyžaře i snowboardisty ve věku od sedmi do patnácti let. Společně vyrazí do Orlických hor. Cena za stravu, ubytování a dopravu je 2 300 korun. Vleky si děti uhradí z vlastních prostředků.

Kromě zimních sportů si účastníci užijí i poznávací výlety po okolí, na rozhlednu, vojenskou pevnost nebo do muzea. „Na obou táborech je ještě místo. Na příměstském plánujeme různé hry a kvízy, výtvarné a rukodělné činnosti. Pojedeme také bruslit nebo navštívíme městský bazén. Chceme tomu dát i trochu sportovnější ráz," přiblížil program příměstského tábora za čtrnáct set korun pedagog centra volného času Petr Fridrich.