„Když jsem před pěti lety zakládal první salon v Hevlíně, byl to vyloženě můj koníček. Původním povoláním jsem stavař. Minulý rok jsem si ale otevřel další salon také v Břeclavi,“ vypráví jednatel firmy Miroslav Šuta.
Podle jeho slov je základem úspěchu nabídnout zákazníkům co nejlepší a nejkomplexnější služby. „Zaměstnávám kadeřníky z celé republiky, přestože tady v okolí jsou hned dvě školy, které je přímo chrlí. Zrovna Míša je až z Liberce. Když chci špičku, musím vybírat ze třiceti, někdy i ze čtyřiceti kadeřníků,“ říká.

Jak říká, je velice důležité také to, aby se zákaznice nebály zeptat svého kadeřníka na otázky, které je zajímají. „Poradíme jim, co dělat s jejich typem vlasů, jaké přípravky používat, jaký střih zvolit nebo kterému se naopak vyhnout. Navíc dostanou kartu, kde jim zaznamenáváme všechno, co s jejich vlasy děláme,“ popisuje Šuta.

Podle něj jsou letos v kurzu hlavně geometrické střihy účesů. „Míša na soutěži Wella Junior Cup, kde se sjeli nejšikovnější kadeřníci z celé republiky, předvedla nádherný asymetrický vrstvený střih, který umocnila kontrastním barvením,“ snaží se popsat skvost na hlavě modelky Šuta.
Kadeřníci od Šuty jezdí ročně až na deset školení do vyhlášených salonů. Tam také sbírají cenné zkušenosti, které pak převádějí do praxe na hlavách zákaznic. „Právě teď někteří z nich pojedou do Barcelony. Když se cítí být slabší v tom nebo v onom, není problém pro ně zajistit šklení, kde techniku zdokonalí,“ říká Šuta.

Jak poznamenal, úspěch kadeřníka na soutěži závisí také na modelce a dalších drobnostech, které dotvářejí celkový dojem. „Míša sice neměla dokonalou modelku, i přesto ale dokázala zvítězit,“ pochlubil se.