Břeclavský kulturní dům Delta se promění v ráj rybářů už tuto sobotu. „Carp Show Moravia je největší klubovou akcí, která nemá v novodobé historii rybaření u nás obdoby. Při zahájení rybářské sezóny se každoročně v Břeclavi setkává více než pět stovek rybářů z Čech, Moravy, Slovenska i Rakouska. Vítaný je každý, kdo se počítá do rybářské rodiny," vzkázal zakladatel spolupořádajícího Českomoravského kaprařského spolku Petr Tydlačka.

Jak uvedl, letošní ročník bude zajímavý mimo jiné i autogramiádou břeclavského rodáka a špičkového fotografa Jana Haladyho, který v patře kulturního domu představí svou knihu Drahokam na Dyji. A přidá výstavu fotografií ledňáčka říčního přístupnou po celou sobotu.

Zatímco estrádní sál nabídne od rána více než padesát značek rybářských potřeb, náčiní, návnad a nástrah, v divadelním sále začne od půl deváté pásmo přednášek. „Na začátku zazní diskuse o pořádání profesionálních soutěžích, tak jak je tomu v Evropě," popsal Tydlačka. Následovat bude přednáška Nikl týmu s řadou rad nejen pro začínající kapraře.

Poté přijde na řadu už druhá kniha vášnivého českého rybáře a uznávaného odborníka na výrobu kapřích návnad a nástrah Lukáše Krásy. „Kniha otevře všem brány k poznání úžasného světa rybařiny," věří spoluorganizátor Carp Show Moravia. Co se děje pod hladinou nejen v době souboje s rybou, odtajní neuvěřitelné podvodní záběry Petra Hofierky.

Po obědě dostane prostor Tomáš Blažek, který nabídne nádherné souboje s kapry. Po něm se na pódium postaví Milan Tychler. „V přednášce s názvem Lov kapra na feeder na řece i stojaté vodě si přijdou na své zejména příznivci nejmladší lovné metody," zmínil Tydlačka.

A pokračoval. „Lov kapra je dnes již samostatnou disciplínou, která se stala životním stylem. Na toto téma si budeme povídat s Jaromírem Kratěnou a jeho přáteli," přiblížil další odpolední program.

Při závěrečné Carp Talk se pak podle Tydlačky na pódiu setkají kaprařské celebrity nejen z Čech a Moravy.

Program
sobota 17. ledna, KD Delta
- divadelní sál: 8.50 Petr Koch – diskuze na téma pořádání závodů, 10.00 Karel Nikl – vychytávky, 10.50 Lukáš Krása – lovil jsem 
v největším rybářském revíru, 11.40 Petr Hofierka – potápím se a využívám toho při lovu kaprů, 13.00 Tomáš Blažek – na rybách, 13.50 Milan Tychler – kapři na feeder na stojáku a řece, 14.40 Kaprařina jako životní styl, 15.30 Carp Talk – povídání 
s osobnostmi kaprařiny
- estrádní sál: po celý den – přes padesát značek domácích i světových výrobců rybářských potřeb, náčiní, návnad a nástrah