O co půjde? Finalistka České Miss 2007 přemýšlí nad jihomoravským projektem, který by byl obdobou republikové soutěže královny krásy. A nemá jít o komorní záležitost, spolupráci jí už přislíbila velká jména z této branže.

„Chci oslovit mimo jiné vizážisty a kadeřníky, kteří pracují pro nejlepší české modelky. Mám už navíc přislíbeno, že do Břeclavi přijedou i skauti z pražské agentury Central European Models, která má výborné renomé,“ prozradila s nadšením Vašková, která už má pro svůj záměr vyhlédnuté i prostory.

Potencionálním modelkám z Břeclavska a okolí má s prvními krůčky vypomáhat i brněnská agentura DFC. Tedy stejná společnost zabývající se světem elegance a lesku, která nastartovala kariéru Evy Vaškové.

„Myslím, že je to ideální pro začátek. Tato agentura mi dala velkou školu. Díky této práci jsem se dostala i k moderování, také jsem procestovala celý svět,“ poznamenala charismatická černovláska, jež právě dnes osmadvacáté narozeniny.

Její motto zní: Kdo nemá pořád dost, nebude mít nic. Možná i z toho důvodu se rozhodla investovat svůj čas a vyhledávat své nástupkyně na jihu Moravy.

Podle starosty Dymo Piškuly může takový projekt nejen Břeclav, ale také celou Moravu ve světě módy a modelingu proslavit. „Je to zajímavá aktivita, držím Evě Vaškové všechny palce, aby se jí to vydařilo. Pokud by nás oslovila s nějakou pomocí, určitě jsme ochotni s ní jednat,“ uvedl břeclavský starosta.

Bez tří centimetrů metr osmdesát vysoká břeclavská rodačka má zájemkyním co nabídnout. Zkušeností má totiž více než dost. V roce 2006 na soutěži Global Beauty Queen, která se konala v Číně, obsadila páté místo. Zazářila například i v Jižní Koreji, kde získala titul vicemiss pro nejvíce fotogenickou modelku.

K dobru jsou jí i manažerské dovednosti, které uplatňuje u významné zahraniční firmy. Jak říká, svůj komunikační a organizační potenciál chce uplatnit při jednáních s modelkami Lucií Hadašovou a Evou Čerešňákovou, které by jí měly pomoci s jihomoravskou soutěží krásy.

„Tyto holky znám akorát z televize, myslím si, že by to bylo skvělé s nimi trávit nějaký čas a vyzkoušet si, jaké by to mohlo být modelkou. Ale myslím si, že já na to mám ještě čas,“ usmála se například dvanáctiletá Markéta Kolaříková.

Projekt Evy Vaškové, který má být provázán s Českou Miss, bude určen pro dívky od šestnácti do třiadvaceti let. Šanci prorazit dostane každoročně jen dvanáctka z nich.