Škola zazářila v kategorii Dobrý nápad. Její Gentleman třídy získal na internetu z pěti finálových příspěvků nejvíc hlasů.

„Jsme nadšení. Zatím nevíme, kolik jsme dostali hlasů. Vzhledem k tomu, že je u nás ve škole pouze pětapadesát žáků a hlasovat mohou jen školáci, tak jsme oslovili i naše absolventy, kteří už chodí na druhý stupeň,“ uvedla ředitelka hlohovecké školy Hana Sítková.

Jak dodala, školní kolektiv se snažil motivovat i další základní školy z okolí, aby se na internetových stránkách podívali na příspěvek Hlohoveckých a třeba se jím inspirovali.

„Nám se džentlmenský projekt osvědčil,“ pochvaluje si Sítková. Nápad poslala do soutěže osmiletá Pavlínka Kurková. Měl za úkol přimět bojovné chlapce ze třídy k džentlmenskému chování vůči dívkám, místo neustálého pošťuchování a škádlení. A povedlo se. Malí snaživci sundávali dívenkám židličky, poponášeli jim aktovky a podobně, za což si nakonec vysloužili kromě úsměvů spolužaček i perníkové srdce. Vítěz klání a největší gentleman získal medaili.