Má v držení vzory medailí pro letní olympijské hry v Číně, které se budou konat příští rok. Přivezla je čínská delegace, jež před zhruba třemi měsíci obec navštívila.
„Byli jsme upozorněni, že je máme veřejnosti ukázat, až bude představen celý design olympijských her,“ řekla starostka Hlohovce Jana Vlková. „Překvapilo nás, jak jsou ty medaile zdobené. Čínská delegace departmentu Baoshan District Shanghai naší obci darovala i další dárkové předměty spojené s chystanou olympiádou. Většina z nich je vyrobena ručně. Jsou to různé vějíře, šátky, a to vše, včetně samotných medailí, je zajímavě kolorováno,“ dodala Vlková.

Medaile jsou zasazeny do publikace a mají různé tvary, podle toho, o jaké sportovní odvětví se jedná. Na všech je vyobrazen maskot olympiády.
A proč vlastně vážili čínští vyslanci cestu právě do našeho regionu se zastávkou v Hlohovci? „Vybrali si nás zřejmě z toho důvodu, že je to střed Lednicko-valtického areálu. Zajímalo je, jak se ve střední Evropě nebo jinde ve světě řeší ochrana životního prostředí,“ vysvětlila hlavní účel vzácné návštěvy hlohovecká starostka. Při jednání s obecní radou pak členové delegace konstatovali, že se jedná o zajímavé řešení a pro ně velké poučení.