Podle anonymního hodnocení bylo s činností a přístupem břeclavských úředníků spokojených 93 procent lidí, kteří si na radnici přišli vyřídit své záležitosti. „Je to jedna z mála zpětných vazeb. Hodnotí nás skuteční lidé, kteří přijdou na úřad a řeší zde s úředníky své problémy. Děkuji všem kolegyním a kolegům a věřím, že nastavenou úroveň udržíme, nebo ještě zlepšíme," uvedl tajemník Městského úřadu Břeclav Zdeněk Opálka.

Projekt Dobrý úřad je určený pro úřady veřejné a státní správy, státní organizace a neziskovky. Hodnocení funguje na jednoduchém principu. „Při jednání na úřadě si každý může ze stojánku vzít formulář, v němž vyplní svou e-mailovou adresu a odbor, kde jednání probíhalo. Formulář pak vhodí do boxu u hlavního vchodu do radnice. Následně je e-mailem požádaný, aby zhodnotil svou zkušenost s úřadem," popsal mluvčí břeclavské radnice jiří Holobrádek.

Jak dodal, hodnocení je zcela anonymní. Jakmile je e-mail zadaný do systému, dostane přidělené číslo, tudíž není možné zjistit, kdo jmenovitě hodnotil.