Událost roku. I tak by se daly s nadsázkou nazvat tradiční hody, které v pátek odstartovaly v Lanžhotě. Tamní jimi doslova žijí, což potvrzuje i bohatý doprovodný program, který nabízejí návštěvníkům. Za zmínku rozhodně stojí například i sobotní vystoupení známé rockové kapely Agrema.

„Jelikož má hody rád, tak na ně také vždycky chodím. Téměř nic si nenechám ujít. Včera jsem byl na předhodovním zpívání. V sobotu přijedou hosté z družebního města z Rakouska, kterým se budu během dne věnovat. Těším se i na předávání stárkovského práva, které bude ve tři hodiny odpoledne. To aby mohly hody vůbec začít,“ vyjmenoval lanžhotský starosta František Hrnčíř.

Jak dodal, chybět nebude ani na slavnostní vernisáži obrazů malíře Františka Šuláka ve dvorní části tamního muzea. Připravená je na dnešní čtvrtou hodinu odpolední. „To už bude mája postavená a může se slavit,“ usmíval se starosta.

Dobu, kdy se bude mája konečně tyčit nad městem, si užijí také krojovaní. „Už se těšíme. To nejhorší bude totiž za námi. Podle všeho by měla mít mája mezi čtyřiceti a pětačtyřiceti metry,“ nechal se včera slyšet první stárek Josef Šenk s tím, že letos vyrazí do ulic na třicet krojovaných párů.

Narážel tak na zábavu s dechovou hudbou Podlužanka, která začne v areálu Vinařství Uher v devatenáct hodin. O hodinu později pak vystoupí Pod Víchů cimbálová muzika Jožky Severina. V tentýž čas zahraje v hostinci U Zámečku břeclavská kapela Nechce se nám a v pizzerii Toscana zase country Amulet.

Obrovským lákadlem především pro rockery však bude večerní program v neděli. V Rybářské baště je totiž potěší svým vystoupením legendární Agrema. Ochuzení ale nebudou ani lidé v pizzerii Toscana. Ve stejnou dobu tam vystoupí The Teachers. Hody pokračují i v pondělí. Taneční zábava v Podlužanu začne v pondělí v osm hodin večer. O den později je v šestnáct hodin na tomtéž místě i uzavře.