Desítky rodičů, trenéři, ale i zástupci lanžhotské firmy Passvilan. Takové bylo čtvrteční jednání kolem budoucnosti břeclavského hokeje. Schůzku svolalo město, vidí to jako poslední možnost, jak tento zadlužený sport v Břeclavi zachránit. Rodiče i trenéři chtěli hlavně získat informace, které podle svých slov od nového Hokejového klubu Passvilan Břeclav nemají.

„Rada města se rozhodla, že budeme podporovat jeden jediný oddíl. Na posledním jednání jsem všechny subjekty upozornil, že mzdy jsou až na posledním místě. V první řadě budu chtít vědět, kolik bude stát doprava, výstroj a další věci,“ řekl jasně místostarosta Břeclavi Jaroslav Parolek. Jak ale dodal, i městu už začíná docházet trpělivost.

Kolik bude trenérů? Budou to ti samí, jako doposud? Jak chce město kontrolovat hospodaření s dotací? To byly jedny z hlavních otázek, které na dva subjekty usilující o městské peníze, tedy Hokejový klub Passvilan Břeclav a Sdružení rodičů a trenérů, chrlili rodiče. Mnohým z nich se také nelíbí fakt, že už je vlastně rozhodnuto, kam dotace na mládež půjde.

„Passvilan využil paragrafu dvě stě čtyři. Dva kluby mezi sebou uzavřely smlouvu o spolupráci a pak se dohodly, co všechno svědčí novému klubu. Tedy Passvilanu. Dohoda nezakládá nic o majetku. Současný hokejový klub de facto porušil svoji deklaraci z první schůze, že nepřevede hráče nikomu, kdo nezaplatí dluhy. Z dohody ale vyplývá, že registrační práva na hráče po zániku HC Břeclav přejdou na Passvilan. Jeho zástupci nám přitom do očí tvrdili, že hráče převedené nemají,“ nastínil jeden z problémů rodič Roman Pavlačka.

Jak dodal, má pocit, že o všem bude bez dozoru rozhodovat jen firma Passvilan. „Je to společnost s ručením omezením. Nebude to občanské sdružení odborníků, kteří do hokeje vidí a kteří jej vedou už řadu let. A my jim věříme,“ vysvětlil Pavlačka. Sám ale připustil, že dohoda už existuje a nezbývá tedy asi nic jiného, než se s tím smířit.

V sále se však ozývaly i hlasy rodičů, kteří měli pocit, že vlastně na jednání nejde o hokej, ale hlavně o peníze.

„Hokej v Břeclavi momentálně řídí Passvilan i současný HC Břeclav. Nepřebíráme žádným způsobem závazky, tedy dluhy. Jakmile současný hokejový klub zanikne, pak automaticky jdou registrace hráčů na nás. Nemůžeme ale převzít dluhy, nedostali bychom dotaci na mládež,“ naznačil zástupce nového klubu Martin Maťašovský, který vyvrátil jakékoliv informace o sloučení obou klubů v jeden celek.

Zároveň nevyloučil, že neustálým dohadováním může dojít Passvilanu trpělivost. Co se týče trenérů, chce jednatelka nového klubu Jana Švirgová oslovit ty dosavadní. Nemůžou však podle jejích slov počítat s tím, že peněz pro ně bude stejně jako v minulé sezoně.

„Radnice teď už jen počká, kdo přijde s nějakou koncepcí. Tu posoudíme a případně schválíme dotaci pro mládež. Peníze budeme dávat postupně, vždy až po vyúčtování předchozího období,“ přiblížil další postup radnice Parolek.

Čtěte také: Kluby se dohodly, řeší už také dluhy