A to kvůli tomu, že ve smlouvě podle vyjádření manažera Hokejového klubu Passvilan Břeclav Martina Maťašovského chyběla specifikace toho, co vše bude Passvilan vlastně platit. Zástupci města spřádají záložní plány na zachování mládežnického hokeje. V nich s Passvilanem nepočítají.

„Mám v hlavě nějaké plány, jak to udělat i bez Passvilanu. Ale chce to ještě projednat na vedení. Zpracováváme i jinou variantu. To abychom věděli, že mládežnický hokej bude skutečně fungovat,“ naznačil břeclavský místostarosta Jaroslav Parolek.

Mládežnický hokej, který měl podle smlouvy od města dostat dotaci ve výši 4,9 milionu korun, podle jeho slov v Břeclavi rozhodně neskončí. „Chceme to mít ale v rukách a chceme také vědět, že dotace, které do něj vložíme, půjdou skutečně do mládeže,“ upřesnil Parolek.

Důvody, proč k podpisu smlouvy nedošlo, vysvětluje Maťašovský tím, že do ní město nezapracovalo některé z připomínek Passvilanu.

„Jedná se konkrétně o bod smlouvy, který ukládá našemu klubu povinnost uhradit uznatelné náklady u mládežnických kategorií. Tedy asi milion sto tisíc korun. Ty vznikly do podpisu smlouvy, kdy je zajišťoval HC Břeclav. Nemáme jistotu a nemůžeme ani podniknout právní kroky k tomu, abychom zjistili a ověřili si, co se vlastně za těmito náklady skrývá. Nemůžeme HC Břeclav donutit, aby nám otevřel svoje účetnictví,“ vysvětlil manažer klubu s tím, že na dalších krocích se Passvilan domluví se svým právníkem.

Obavy z dlužníků

Jak dodal, Passvilan se obává, aby se neobjevili další dlužníci HC Břeclav a nechtěli po společnosti svoje závazky zaplatit.

Poté, co Passvilan podmínky návrhu dotační smlouvy odmítl, není podle Parolka důvod k tomu, aby se konalo v příštím týdnu mimořádné zastupitelstvo.

„Právě na něm měla být odsouhlasená dotace v oblasti sportu na mládežnický hokej, čímž by se zajistilo nastartování nové hokejové sezony,“ poznamenal místostarosta.

Jak Maťašovský ujistil, přípravy na novou sezonu jsou v Břeclavi v plném proudu. „Přihlášky jsou podané, ta na druhou ligu mužů byla dokonce už i uhrazená. Pokračujeme dál v letní přípravě tak, aby sezona začala v pořádku,“ řekl manažer.

Budoucnost hokeje v Břeclavi není lhostejná ani jeho odchovanci Ondřeji Lechnerovi, který chtěl od letošní sezony hrát za břeclavský mužský tým.

„Nezbývalo by mi nic jiného, než si najít jiné angažmá ve druhé lize. Otázka je, jak těžké by to však bylo. Záleželo by i na tom, jak by se mi povedla přípravná utkání na nadcházející sezonu,“ nechal se slyšet hokejový útočník.