„Vysněnou roli snad ani nemám. V tomhle jsem pověrčivá. Nic si neplánuji moc dopředu. Asi proto, abych nebyla potom zklamaná,“ usmívá se Hollá, kterou by v dětství ani nenapadlo, že se jednou stane herečkou.

„Chodila jsem na břeclavské gymnázium a potom jsem odešla do Prahy studovat Vyšší odbornou školu hereckou. Nebyla jsem úplně rozhodnutá, že ji dodělám. Myslela jsem, že začnu studovat třeba ještě něco jiného. Nakonec jsem ale dostala i nabídku na angažmá, takže jsem u herectví víceméně omylem zůstala,“ vypráví svůj životní příběh sympatická žena.

Jak záhy dodává, mile překvapená byla ve škole prostředím a zacházením s budoucími herci. „Líbilo se mi ale vedení. Měli jsme pana Jana Hartla, pod nímž bylo příjemné studovat. Navíc jsme byli skvělý kolektiv. Až potom jsem si uvědomila, že bych to chtěla dělat,“ vzpomíná třicetiletá Rakvičanka.

Vůbec poprvé se na jevišti objevila v představení Ondina od Jeana Giraudoux. „Bylo to absolventské představení ve škole. Bylo velmi náročné, protože šlo o velkou roli. Převládaly ve mně pocity trémy a nervozity,“ rozpomíná se na své začátky, která má stále v čerstvé paměti.

Nejvíce jí potěší, asi jako každého herce, uznání diváků. „Důležité také je, když je spokojený režisér nebo když mi někdo řekne, že se mu představení líbilo. To je to největší ocenění. Profesně si nejvíce cením asi širší nominace na cenu Thálie za představení Nebezpečné vztahy,“ říká Hollá, jíž přináší radost také účinkování v cyklu scénických čtení Listování.

„Spolu se mnou jej založili mí spolužáci Pavel Oubram a Lukáš Hejlík. Jsme kamarádi a chtěli jsme udělat něco společně. Všichni rádi čteme, a tak jsme chtěli převést knížku do hodinového programu lidem. Už to děláme asi pět let a pořád chodí lidi,“ osvětluje s nadšením v hlase mladá herečka, které se občas po Rakvicích zasteskne.

„Vztah k Rakvicím mám stále hluboký, ale bohužel se domů dostanu jen zřídka. Jednou za měsíc či dva na víkend. Skoro se nemám šanci ani vidět s kamarády z gymnázia. Chybí mi také rodiče,“ uvádí smutně Hollá, která v těchto dnech relaxuje po premiéře Utěšitele v Jihočeském divadle .