Poslední parné dny přilákaly k bazénům v Břeclavi, Mikulově, Hustopečích, Němčičkách a Horních Bojanovicích nezvykle mnoho zájemců o osvěžení.

„Situace je tak dobrá, že snad ani lepší být nemůže. Nynější horka jsou sen každého provozovatele koupaliště. Máme tak narváno, že je umění si v bazénu zaplavat,“ pochvaloval si ředitel sportovního areálu v Hustopečích Alois Lejska.

Lidé jsou podle něj v některých případech tak nedočkaví, že na bránu hustopečského koupaliště klepou už v osm hodin ráno. „Vůbec největší počet zájemců na koupališti ale evidujeme po druhé hodině odpolední, kdy začínají lidi chodit z práce,“ poznamenal Lejska. Podle jeho slov bude návštěvnost v letošní sezoně rekordní. „Každoročně evidujeme zhruba šedesát tisíc návštěvníků. Teď k nám o víkendu zavítají asi tři tisíce lidí, v týdnu asi dva tisíce. Pokud vydrží takové parné počasí, myslím, že zaznamenáme oproti loňsku nárůst tak o padesát procent,“ domnívá se.

Ne všichni provozovatelé koupališť v regionu považují letošní horké letní dny za úplnou výhru. „ Samozřejmě jsme doposud spokojeni. Pochvalujeme si momentální návštěvnost. Ale nemyslím si, že toto nesnesitelné horko dlouho vydrží. Jestli klesne teplota pod pětadvacet stupňů, nebude v našem bazénu ani noha,“ uvedl vedoucí sportovního areálu v Němčičkách Jaroslav Stávek.