V Mikulově je to nyní jedno z nejdiskutova­nějších témat. Tamní hotel Maroli, známý kvalitní gastronomií, komfortním ubytováním a také nádherným výhledem na zámek, je na prodej. A s ním i další majetek, který znalec ohodnotil na čtyřicet milionů korun.Hotel s čerpací stanicí, autoservis, veřejné toalety a necelé tři hektary pozemků nabízí v dražbě zlínská společnost Morava.

„Soupis majetku, který je předmětem dražby, je zahrnutý do konkurzní podstaty společnosti MBZ se sídlem v Hradci Králové. Ta je v likvidaci. Dobrovolnou dražbu navrhla správkyně konkurzní podstaty Ladislava Kolínová," sdělila ředitelka dražební společnosti Morava Marcela Koutná.

Dražba je vyvrcholením mnohaletého boje a soudních sporů mezi původními společníky firmy MBZ. Správkyně konkurzní podstaty navrhla toto řešení v reakci na poslední usnesení Vrchního soudu v Praze. Aby uspokojila vzniklé pohledávky.

„Je to soukromá věc," odmítl po telefonu komentovat prodej mnohamilionového majetku Michal Marcinčák. Ten je v současnosti jediným jednatelem fungující společnosti MBZ se sídlem v Brně. Druhým společníkem je jeho bratr Petr Marcinčák.

Více se dočtete v pondělním tištěném vydání Břeclavského deníku Rovnost.