Hotel, restaurace, kongresový sál, relaxační centrum, parkoviště a lesopark. To vše má nahradit zrušenou školku, která už několik let chátrá. Nového využití pozemku se ujala břeclavská společnostRacio.

„Nelíbí se mi to ani trochu. Má tady být kromě jiného ivícepatrová ubytovna, takže se nám budou její hosté dívat do dvora. Vadí to všem sousedům tady vokolí, se kterými jsme se bavili,“ zlobí se Anna Huťová zrodinného domku, který od areálu bývalé školky odděluje nízká zeď aplot.

Jak nespokojená žena říká, stavebníci si několikrát během posledních asi dvou let přizvali lidi ze sousedství a věc snimi projednávali. „To je těžké. Ikdybych něco namítla, stejně si to udělají po svém,“ domnívá se Huťová. „Má tam být restaurace, herny a parkoviště pro šedesát aut. Tak nám to alespoň říkali. Slíbili, že areál ohradí živým plotem. Když ale postaví jedno patro ubytovny, už nám bude vidět, jak se říká, do talíře,“ stěžujesi.

Huťová by na rozlehlém pozemku schátrajícími budovami uvítala spíš jiné aktivity. „Kdysi tam sídlila Remedia, která se stará například opostižené lidi. To by bylo nejrozumnější využití,“ dodala.

Společnost Racio hodlá pozemek sbudovami, kde vsrpnu roku 2000přestala fungovat mateřská škola, využít čistě ke komerčním účelům. Vroce 2005ho koupila od města a na konci března následujícího roku získala stavební povolení na Hotel Na Pěšině.

Vhotelu má být kromě sto dvaceti lůžek restaurace pro čtyřiaosmdesát lidí, dále kongresový sál pro sto dvacet lidí, relaxační centrum a parkoviště svyústěním vulici Na Pěšině. To je pro sousedy další kámen úrazu, protože parkoviště znamená inárůst dopravy.

„Stavba má sloužit pro kongresovou turistiku, týmové ubytování, odborné semináře a školení,“ sdělila Lenka Raclavská zodboru stavebního řádu a územního plánování břeclavské radnice.

Tomáš Nepraš sOldřichem Darmovzalem ze společnosti Racio, kteří smlouvu směstem uzavírali, nebyli včera ani vzávěru minulého týdne kzastižení. Břeclavský zastupitel Nepraš odjel na začátku týdne do zahraničí a Darmovzal se ipřes vyzvání neohlásil.

Břeclavskému deníku se nicméně podařilo zjistit, že firma stavbu hotelu zahájila už vzáří minulého roku. Dílo ale nedokončila. „Vsoučasné době jsou práce pozastaveny zdůvodu přepracování projektové dokumentace,“ uvedla Simona Buzrlová zmajetkového odboru Městského úřadu Břeclav.

Podle Oldřicha Pražáka, který bydlí vrodinném domě přes silnici naproti bývalé školky, se však žádné stavební úpravy nekonaly. „Nic se tam nedělo. Někdo tam jenom nedávno ořezal větve stromů a už dřív zbudov průběžně odváželi radiátory,“ poukázal Pražák. Ipodle něj je nápad shotelem špatné řešení. „Takový tu byl klid a teď tady má být takový binec? Zruší se největší školka vBřeclavi a lidi teď nemají kam dávat děcka,“ hněvá se důchodce.