Společně s Podivínskými se z nového sídla těší také policisté v brněnských Chrlicích. „Téměř čtyřicet let tato oddělení sídlila v budovách, jež původně sloužila jako zázemí pro stavbu dálnice,“ přiblížil policejní mluvčí David Chaloupka.

Nejproslulejší akci plesové sezóny Víeňský ples v Opeře zrušili kvůli covidu.
Ples v Opeře zrušili po 30 letech, kvůli covidu

Jak dodal, nová dvoupatrová budova dálničního oddělení v Podivíně se nachází v místech původního objektu a splňuje veškeré požadavky na nízkoenergetickou stavbu. Moderní budova má policistům lépe vyhovovat i co se týče stavebně-technického uspořádání. Zázemí zde najde až třicítka strážců zákona.

Parametry nové stavby:

Zastavěná plocha: 346 m²
Obestavěný prostor: 3 356 m³
Počet podlaží: 2
Užitná plocha: 557,7 m²
Cena: 40,781 milionu korun

"Policisté zde mají kompletní zázemí ve dvou rovinách. Služební, tedy kanceláře, výslechové místnosti, technické místnosti, místnost dozorčího, místnost pro vedoucího či zástupce vedoucího. A také prostory řekněme před službou a po službě. Šatny, sociální zařízení, sprchy, technickou místnost s pračkou, speciální boxy na usušení uniformy a podobně," vyjmenoval mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

Původní zázemí policistů dělníci zbořili. Důvodem byl jeho nevyhovující stav.

Dočasné zázemí našli ochránci dálnic v Břeclavi. Loni se přestěhovali do budovy republikových policistů, do míst, kde dříve sídlila cizinecká policie.

Z nové budovy pro policisty se těší i Podivínští. „Jsme rádi, že jsme tady policisty měli a nadále mít budeme. Ačkoli jejich úkolem není přímo chránit obyvatele, jsme klidnější, že jsou blízko,“ řekl podivínský starosta Martin Důbrava.