Možná jediné ustavující zastupitelstvo v České republice, které se sešlo 17. listopadu, vyneslo do čela Břeclavi někdejšího místostarostu Pavla Dominika (Pro Region). Starostovský post převzal od svého předchůdce Oldřicha Ryšavého. Lídrovi pro Regionu dalo hlas devatenáct z pětadvaceti přítomných zastupitelů. „Mohu vám slíbit, že budu pracovat takovým způsobem, abych se já sám za svoji práci nemusel stydět," řekl po svém zvolení Dominik. Zároveň poděkoval za čtyřleté úsilí svému předchůdci Oldřichu Ryšavému, který jednání vedl až do volby nového starosty.

vedení města
starosta: Pavel Dominik (Pro Region)
zastupující místostarosta: Jaroslav Válka (ČSSD)
místostarostové: Milan Vojta (ANO 2011) a Zdeněk Urban (ČSSD)
radní: Tomáš Mráz, Libor Nazarčuk, Zbyněk Chlumecký (všichni Pro Region), Alena Andělová (ČSSD) a Svatopluk Pěček (ANO 2011)

Břeclavští zastupitelé se sešli poprvé tak pozdě kvůli chybě krajského soudu, který při evidenci volebních stížnosti zaměnit Břeclav a Březí. Nezvyklý termín, který byl podle zákona první možný, zvolil Ryšavý proto, aby nemuselo město platit končícím uvolněným představitelům jedno měsíční odstupné navíc. Tedy zhruba 159 tisíc korun.

Nová koalice Pro Region, ČSSD a ANO 2011 v pondělí podle očekávání obsadila všechny klíčové volené funkce. Pro navržené kandidáty nehlasovali jen lidovci a zastupitelé ODS a Mladých a neklidných.

Právě lídr nového sdružení Jakub Matuška před volbou starosty kritizoval chybějící programové prohlášení. „Přijde nám to jako výsměch voličům i zastupitelům. Chceme být konstruktivní opozicí, ale potřebujeme vědět, pro co hlasujeme, ne pro koho," zdůvodnil Matuška, proč nemůže podpořit žádný z návrhů.

Koalice se ale dohodla, že rada města předloží programové prohlášení až poté, co ho projedná a schválí.

Možná jediné ustavující zastupitelstvo v České republice, které se sešlo 17. listopadu, vyneslo do čela Břeclavi někdejšího místostarostu Pavla Dominika (Pro Region). Starostovský post převzal od svého předchůdce Oldřicha Ryšavého. O další vzrušení se postaral radní Libor Nazarčuk (Pro Region), když odmítl zvednout ruku pro finanční výbor s předsedou Leopoldem Levákem (KSČM). „Nemohu souhlasit 
s tím, že je do čela navržený představitel komunistické strany. Zvláště v dnešní den," řekl Nazarčuk s odkazem na své přímé zapojení do listopadových událostí v Břeclavi.

Do zastupitelské lavice nakonec navzdory svému zvolení neusedl Zdeněk Janíček (Pro Region), který se rozhodl pokračovat v práci vedoucího odboru a vzdal se mandátu. Zastupitelem se tak stal první náhradník Martin Ondrouch.