Přestože na dálnici D2 mezi Hustopečemi a Brnem teprve skončily opravy, někteří z projíždějících řidičů má ke kvalitě výhrady. Patří mezi ně například i Ivo Zugárek z Prušánek na Hodonínsku. „Jezdím od Hustopečí směrem na Brno po novém úseku. Ne, že by to takříkajíc drncalo, ale silnice mi připadá hrbatá," sdělil Zugárek.

Práce mezi čtyřiadvacátým a osmnáctým kilometrem ve směru na Brno přitom skončily teprve dvaadvacátého května. O týden dříve oproti původnímu plánu.

Není to první část dálnice, kde řidiči něco takového zaregistrovali. „Všiml jsem si toho i ve směru od Vyškova na Kroměříž," zmínil Zugárek.

Ředitelství silnic a dálnic však problémy se špatným stavem opravené dálnice odmítá. „Žádné stížnosti řidičů jsme nezaznamenali. 
O nějakém zvlnění opravené dálnice D2 u Hustopečí nemůže být řeč," vzkázal mluvčí silničářů Jan Studecký.

Výtky obyvatel nezaznamenali ani na městském úřadě v Hustopečích. „Zatím o ničem takovém nevím. Řidiči zřejmě pochopili, že to není naše věc. Takže by brečeli na špatném hrobě," řekl hustopečský tajemník Pavel Michalica.

Názory na výše uvedený úsek opravené dálnice se však různí. Někteří lidé jsou se současným stavem silnice spokojení. „Jezdím tudy skoro denně, ale nepřipadá mi to ve srovnání s ostatními úseky dálnice zase tak špatné. Zrovna u Hustopečí je to teď celkem v klidu," myslí si třeba Jakub Veverka z Moravského Žižkova.

Mluvčí Studecký ovšem přece jen přiznal odhalení lokální poruchy. „Jde o dutiny v několika metrech. Jedná se o geologicky složitou oblast. To ovšem nijak nesouvisí s nedávnou opravou. Dutiny budou lokálně opravované jak pod starým, tak novým krytem," vysvětlil mluvčí.

Opravné práce na dálnici D2 mezi Břeclaví a Brnem trvají už od roku 2013 a budou pokračovat i nadále. 
V současné době dělníci pracují na modernizaci zádržných systémů od Brna až po státní hranici. V červnu potom začne rekonstrukce cementobetonové cesty mezi osmnáctým a dvanáctým kilometrem směrem na Brno. Potrvá až do září.