Na parkoviště stavbaři použijí vsakovací dlažbu s protiskluzovými a mrazuvzdornými vlastnostmi a s maximální propustností vody. „Náklady na parkoviště vychází na jeden milion korun," vyčíslil starosta Miroslav Novák. V současné době jsou u hřbitova pouze parkovací místa podél hřbitovní zdi u panelových domů. Ta tam podle starosty zůstanou.

Pohořeličtí plánují rozšířit hřbitov o zhruba 350 míst. Vzniknou tam dvojhroby, jednohroby, urnová místa i rozptylová loučka. Loni už dělníci postavili opěrnou zídku.

V Pohořelicích plánují vytvořit dvě dětské skupiny v místní části Smolín.
V Pohořelicích rozšíří prostory pro školčata. Ve Smolíně vzniknou dětské skupiny

„Letos plánujeme udělat zemní práce, veřejné osvětlení, zeleň. Hlínu chceme mít rozprostřenou tak, aby už se dala dělat hrobová místa," nastínil starosta Novák. Ještě v letošním roce je v plánu zprovoznění.

Do budoucna tam má přibýt i smuteční síň pro obřady. Nyní podle představitelů města mají lidé obřad v kostele, pokud jsou pokřtění, nebo využívají krematorium v Brně, smuteční síň v Hustopečích či obřadní síň v Rajhradě. „Je to zatím spíše vize," uvedl Novák. Na stavbu síně nyní Pohořeličtí nemají peníze.