Čtyřiadvacetiletý mladík se lidem se svými snímky poprvé představí v prostorách Polikliniky Břeclav, kde pacientům zpříjemní čekání na radiologickém oddělení. A to barevnými i černobílými krásami Břeclavska.

„Fotografovat jsem začal od svých patnácti let, kdy jsem si k narozeninám koupil svůj vůbec první digitální fotoaparát. A to Minoltu X20. Na tehdejší dobu byl poměrně slušně vybavený. Moje začátky, jak už to tak bývá, byly poměrně těžké,“ vzpomíná s úsměvem na své první snímky, které pořídil převážně v regionu.

„Začínal jsem fotografovat vesměs všechny žánry od makro fotografií hmyzu přes lidi, architekturu, sport a další žánry. Nakonec mě fascinovala krajina tady u nás na jižní Moravě, a to především Lednicko–valtický areál, ale také okolí kolem zámečku Pohansko, kde dominují staré duby,“ prozrazuje, co všechno už stihl za svoji krátkou fotografickou kariéru nasnímat.

O kus dál se posunul zhruba před dvěma lety, kdy se ponořil také do reportážní fotografie. „Zavedlo mě to k různým kulturním i sportovním akcím. Několik fotek mi vyšlo i v Novém životě. V archivu tak mám například Ondřeje Vetchého, který otevíral v Lednici nové hřiště pro děti nebo novoroční ohňostroj z přelomu loňského a letošního roku na břeclavském náměstí Tomáš Garrigua Masaryka,“ připomíná.

Milovníkům lužních lesů se Hrdlička osobně představí už v pátek odpoledne v pět hodin, kdy startuje na poliklinice vernisáž.

„Na mojí vůbec první výstavě fotografií na poliklinice návštěvníci můžou vidět, jak jsem se snažil zachytit zajímavé krásy našeho okolí. Ukážu jim například svítání u Pohanska, zimní krásy zasněženého odlehčujícího ramene v Kančí oboře, okolí nádrže Nové mlýny a mnoho dalšího,“ láká čtyřiadvacetiletý fotograf, který dnes fotí už s mnohem lepším přístrojem než ve svých začátcích.

Svému velkému koníčku se chce rozhodně věnovat i v budoucnu. „Fotografování nedělám ani tak pro úspěch, ale hlavně proto, že mě to především moc baví a v přírodě nacházím hlavně klid a odpočinek od dnešní uspěchané doby,“ říká.