„Program koncertu je složený z nádherných děl houslového repertoáru, ať už se jedná o krásnou Franckovu houslovo-klavírní sonátu, zpěvnou Beethovenovu Romanci či české duo Z domoviny od Bedřicha Smetany,“ prozradila část obsahu houslistka.

Nejvíce ji oslovují pozdně romantičtí autoři a skladatelé první poloviny dvacátého století. „A když jsou okořenění ještě folklorními prvky, tak to je moje,“ doplnila Janoušková. Pochází z Prahy, ale sama s úsměvem říká, že je Moravanka odkojená Vltavou. Má před sebou šestý ročník na Pražské konzervatoři. „Housle a hudba jsou pro mě životním stylem, výzvou a srdeční záležitostí,“ objasnila.

Poprvé vzala smyčec do ruky asi před patnácti lety, tedy v šesti letech. Od té doby se stala laureátkou mnoha národních a mezinárodních soutěží. Za sebou má přes šest stovek koncertů, a to nejen v České republice, ale také ve Velké Británii, Spojených státech amerických, Ekvádoru, Spojených arabských emirátech, Německu, Rakousku a na Slovensku. Spolupracovala přitom s předními umělci.

Koncert začíná v šest hodin v podvečer. Vystoupení je součástí Mezinárodního houslového workshopu v rámci nadačního projektu Jiné cesty Evropské nadace R.M.R.

DANA SMRČKOVÁ