Dobré víno, přátelé i písničky. Tak nějak si zřejmě šestatřicetiletý lékař z Kolína představoval svůj výlet na Den otevřených sklepů v Hruškách. Vydařený víkend se ale během jediného okamžiku změnil v tragédii.

Muž popíjel se svými přáteli ve sklepě u hrušeckého vinaře Jiřího Nešpora. Kolem čtvrté hodiny ráno se ze zatím neznámých důvodů zřítil z balkónu na zámkovou dlažbu. „Pád z více než tří a půl metrové výšky na záda měl za následek těžká zranění. Záchranáři muže převezli do Fakultní nemocnice u svaté Anny,“ uvedl vedoucí kanceláře břeclavského policejního ředitele Milan Janůvka.

S těžkými zraněními se ale lékařovo tělo nevypořádalo. „Pacientův stav byl velmi vážný. Do několika hodin zraněním podlehl,“ sdělila mluvčí fakultní nemocnice Naděžda Kuklínková.
Hrušeckým se o neštěstí příliš mluvit nechce. Nad pivem se šušká leccos, starosta i vinaři pořádající Den otevřených sklepů ale mlčí. „Vím jen, že někdo spadl z balkonu. Podrobnosti ale neznám,“ konstatoval stroze starosta Václav Surman. Podobně mluví i vinař Roman Beneš. „Vše znám jen zprostředkovaně. Nechci to proto šířit,“ podotkl Beneš.

Zlé jazyky tvrdí, že Nešpor ve sklepě turisty ubytoval, přestože ho nemá pro tyto účely zkolaudovaný. Policie ale zatím nic takového neprošetřuje. „Teď zjišťujeme okolnosti, za jakých muž zemřel. Například musíme vyloučit, zda mu někdo nepomohl. Jestli třeba nejde o trestný čin ublížení na zdraví,“ vysvětlil Janůvka.
Majiteli sklepa do řeči není. „Když se to stalo, nebyl jsem tam. Zatím mě ani nevyslýchala policie. Víc se mi o tom ale nechce mluvit,“ řekl Nešpor tiše.