Ve Valticích se lidé mohou v půli července těšit na MIG 21 nebo Monkey Business. Koncerty pokračují až do září. Hudba na vinicích opět spojí hudbu, sklenku dobrého vína a malebné prostředí vinic. Unikátní projekt, který si získal oblibu u návštěvníků koncertů, ale i u předních českých muzikantů, se bude konat na pěti místech. Do oceňovaných vinařství se vrátí například David Koller, Tomáš Klus, Čechomor nebo Queenie. Kompeltní program je k nalezení ZDE. Vstupenky jsou dostupné v síti xticket. 

Zdroj: Youtube

Vína a hudba předních českých interpretů se letos propojí v pěti lokalitách: ve Vinařství Sonberk u Popic, ve Vinařství Château Valtice ve Valticích, ve Vinařství Lahofer u Dobšic, ve Vinařství Zlomek & Vávra v Boršicích a v ústeckém kraji ve Vinařství Johann W u Třebívlic.

„Trend Hudby na vinicích v zahraničí úspěšně funguje několik let. My jsme naší sérii zakládali v covidovém období a jsme vděční, že vzbudila tak masivní zájem. Hudba na vinicích nabízí všem milovníkům vína a hudby jedinečný zážitek a díky svému konceptu si získala i podporu regionů a měst,“ přiblížil projekt za pořadatele Jakub Hrbáč.

Pálavské vinobraní v Mikulově 2022.
Třeba Jelen versus Kočko: První známé hvězdy Pálavského vinobraní v Mikulově

Kromě milovníků hudby a dobrého pití si na své přijdou i obdivovatelé architektury. V Popicích u Mikulova na ně čeká neotřelá stavba jednoho z nejuznávanějších českých architektů Josefa Pleskota, ve Vinařství Lahofer budova ve tvaru vlny od kanceláře Chybik+Kristof. Château Valtice obklopené několika letohrádky s dalšími turistickými destinacemi nabídne přes sto sedmdesát druhů svých produktů.

A jak zvali pořadatelé na loňský ročník Hudby na vinicích? Připomene nám propagační video:

Zdroj: Youtube