Podle svých slov už předem předpokládal, že nebude místostarostou na čtyři roky. „Chtěl jsem jen rozjet strategické projekty města, které čerpají dotace z evropských fondů v období dva tisíce sedm až třináct,“ vysvětlil. Vzhledem k tomu, že výkupy pozemků na stavbu obchvatu Břeclavi už začaly, považuje svůj úkol za splněný.

Rozhodnutí místostarosty i jeho důvody překvapily opoziční zastupitele. „Slyším to poprvé. Nevím o tom, že by se někdy pan místostarosta veřejně vyjádřil, že funkci chce jen na zkrácenou dobu,“ podivil se zastupitel Oldřich Ryšavý (ČSSD). „Jeho krok mě ale nepřekvapuje kvůli dluhům firem, ve kterých figuruje jeho jméno,“ dodal Ryšavý.

O dluzích některých členů břeclavských občanských demokratů informoval poprvé Břeclavský Deník. Humlíček ale odmítl, že by za jeho odchodem byly podobné důvody. „Rozhodně nejde o žádný tlak zvenčí,“ zdůraznil.
Město by podle Humlíčka mělo mít od září jen dva uvolněné místostarosty, o nástupci proto vůbec neuvažuje. „Jako člověku s pravicovým smýšlením mi přijde správné šetřit,“ podotknul.

Ne všem ale přijde taková šetrnost na místě. „Dva místostarostové budou mít práce až nad hlavu. Na tak velké město, jako je Břeclav, jsou tři místostarostové akorát,“ uvedl například opoziční zastupitel Richard Zemánek (KDU–ČSL). O Humlíčkově odchodu se podle něj proslýchalo už dřív. „Byly to ale jen takové hospodské řeči, nic oficiálního,“ dodal Zemánek.