Do klání o nejlepší webové stránky a elektronické služby se přihlásily Mikulov a Hustopeče.

„Myslíme si, že naše stránky mají návštěvníkům co nabídnout. Určitě máme šanci se ve velké konkurenci prosadit. Usuzuji tak z pozitivních ohlasů z odborných kruhů,“ nechal se slyšet starosta Mikulova Rostislav Koštial.

Podle něho mohou mikulovské webové stránky postoupit do finále a získat i cenný primát. „Jdeme samozřejmě do soutěže s tím, že chceme zvítězit. Myslím si, že je to určitě reálné. Pokud by nebylo, vůbec bychom se nepřihlašovali,“ dodal starosta Mikulova.

Mnohem skromněji hovoří o ambicích v soutěži starosta Hustopečí Luboš Kuchynka. „Naše stránky jsou na dobré úrovni, takže bychom mohli získat nějaké slušné umístění,“ uvažoval nahlas Kuchynka.


Webové stránky Hustopečí se už v minulosti zúčastnily podobné soutěže, jakou je Zlatý erb. „Tenkrát jsme se umístili na předních místech, takže si nemyslím, že bychom byli nyní bez šancí na úspěch,“ podotkl starosta Hustopečí.

Kromě zástupců břeclavského okresu se do soutěže přihlásilo dalších sedmadvacet měst a obcí z Jihomoravského kraje. Do celostátního kola postupují vítězové krajských kol, kraji nominovaní soutěžící nebo pro nezúčastněné kraje zvláštní porotou vybraní soutěžící.