Zastupitelé Jiří Kadrnka z ODS, Petr Fridrich za Zdravé Hustopeče a Radomír Sedláček z hnutí ANO 2011 se vzdali svého mandátu a v zastupitelstvu je nahradili občanský demokrat Zdeněk Rybář, Michal Stehlík za Zdravé Hustopeče a Pavel Schejbal z ANO.

Noví radní HustopečíStarostka Hana Potměšilová (Sdružení nestraníků), místostarosta Bořivoj Švásta (Zdravé Hustopeče, radní Ivana Bundilová a Zbyněk Háder (Sdružení nestraníků), Michal Stehlík (Zdravé Hustopeče), Michal Vejpustek (ČSSD) a Josef Horák (KDU-ČSL)


Se stanovením nových priorit však koalice zůstává zdrženlivá. „Nejdůležitější je dokončit asi šest nebo sedm rozdělaných investic. Další priority si stanovíme na jednání příští týden. Vše oznámíme třináctého prosince na prvním veřejném zastupitelstvu,“ sdělila staronová starostka Hana Potměšilová.

Přestože Sdružení nestraníků a Zdravé Hustopeče mají v jednadvacetičlenném zastupitelstvu většinu, do koalice přizvali ještě po jednom zástupci sociální demokracie a lidovců. „Vždy jsme to tak měli. Nechceme být jednobarevní. Do voleb jsme šli s tím úmyslem, že bychom rádi měli širší koalici,“ vysvětlila Potměšilová.

Poliklinika má zateplenou fasádu i nové kotle.
Nová fasáda polikliniky poslouží i netopýrům

Z rady po čtyřech letech vypadlo ANO 2011. Lídr Richard Homola už před volbami prohlásil, že nepodpoří, aby posty starosty a místostarosty zastávala stejná dvojice. „Nechceme být opozicí, která bude do někoho střílet, jako tomu bylo do dneška. Rád bych pokračoval v práci z minulého období, především v oblasti dopravy. Důležité bude dotáhnout do konce opravu protihlukové stěny a předělání velké nefunkční zóny na třicítku,“ zmínil Homola.

Finanční výbor povede zástupce Sdružení nestraníků Stanislav Ivičič starší a kontrolní výbor Richard Homola za ANO 2011.

Nehoda dvou osobních aut na silnici I/52 u Mikulova.
Dvě nehody na stejném místě u Mikulova: deset zraněných