„V současné době jsme v závěrečné fázi výběrového řízení. Zanedlouho spustíme výstavbu. Bude se jednat o kompletní výměnu všech pěti set padesáti světelných bodů ve městě,“ řekl k rozsáhlému projektu, do kterého se vedení města pustilo, hustopečský starosta Luboš Kuchynka.

Na rozhodování, kdy staré osvětlení vyměnit, měla vliv rozsáhlá rekonstrukce kanalizační sítě. Hustopečským se nabízelo, aby obě akce spojili. „Výměna se totiž týká lamp, stožárů a nasvětlení přechodů a také veškerého podzemního vedení,“ vysvětlil Kuchynka.

Veřejné osvětlení bude podle jeho slov mnohem úspornější. Lampy dostanou úsporné žárovky a u některých bude možné regulovat intenzitu svitu.
Současné osvětlení v hustopečských ulicích je velmi nespolehlivé. Ve městě svítí asi jen sedmdesát procent lamp a některé se už nedají opravovat. Osvětlení se po rozsáhlé rekonstrukci rozšíří do dalších míst. Lampy například dostane ulice Na Hradbách.

Hustopečské samozřejmě vedla k výměně veřejného osvětlení vidina úspory. Náklady na elektrickou energii a údržbu dosahovaly velké výše. Třeba za loňský rok se vyšplhaly na zhruba osm set padesát tisíc korun.