„V ideálním případě si to představuji tak, že nejprve povznesu duši dobrým vínem a pak uspokojím své další smysly pohledem na kvetoucí mandloně. To je prý moc krásný pohled, bohužel jsem ještě neměla to štěstí,“ komentuje návštěvu Voldánová, kterou lidé znají zejména z televizní obrazovky, odkud do domácností hlásí aktuální události.

Hustopeče si zamilovala. Výlet na jižní Moravu si dopřeje minimálně jednou za rok. Říká, že na častější návštěvy ji zkrátka nezbývá čas.

„Za prvé tu mám přátele, za druhé moravské víno je skvostné a za třetí je tu prostě krásně,“ rozplývá se moderátorka.

A pokračuje. „S manželem to děláme tak, že nejedeme na Moravu jenom pro víno a hned zpátky, ale většinou si prodloužíme víkend a zastavíme tam, kde se nám něco líbí. Vypadá to, že letos to bude Srdce vinic a mandloní. A určitě ne naposledy,“ vypráví Voldánová.

Patronka hustopečského reprezentačního plesu se mimo jiné představila v taneční soutěži StarDance, kde vytvořila pár s Janem Tománkem. S odstupem času vnímá soutěž jako dar.

„Byla to jedinečná zkušenost. Překročit vlastní stín a dokázat sama sobě, že když má člověk vůli, odhodlání a vytrvalost, je na té správné cestě vlastního štěstí,“ míní moderátorka, která do Hustopečí přijede také na slavnosti mandloní.

„Moc ráda. Už jenom proto, co všechno jsem o záchraně mandloňových sadů slyšela a četla. Takže na hustopečské mandloně jsem vyloženě zvědavá,“ dodává s úsměvem.