Další díly seriálu Test koupališť naleznete ZDE

V Břeclavském deníku pokračujeme v seriálu o koupalištích. Hodnotíme v něm kvalitu koupání, pořádek, ale také nabídku a úroveň služeb na jednotlivých koupalištích na Břeclavsku. Test najdete vždy v pátečním čísle.

Odbylo půl jedenácté a já se snažím zaparkovat u hustopečského koupaliště, které se nachází v Brněnské ulici na hlavním průtahu městem. Skutečně jsem se naivně domnívala, že v parný červencový den a ještě k tomu o víkendu nebude na koupališti ani živáčka. Zástupy aut na malém parkovišti mě však přesvědčují o opaku.

„Sice tady je kde zaparkovat, ale člověk musí hledat. Je pravda, že se stáním aut je to u koupaliště trochu komplikované,“ přitakává Tomáš Hlaváč z Brna, který se také přijel do Hustopečí osvěžit.

Uřícená procházím kolem udržovaného živého plotu k pomyslné kase, jíž je pouze malý stůl, za kterým stojí dvě neméně uřícené slečny.

Cena za celodenní koupání se mi zdá průměrná. Navíc se pak platí třeba za tobogan a skluzavku. Kdo by však čekal žetony, je na omylu. Lidé dostanou papírový lístek. Nenamočit jej je tedy umění.

Po zaplacení se vydávám ke skříňkám, abych si do nich odložila osobní věci. Čeká mě však velké rozčarování. Všechny jsou už obsazené, takže si musím nechat věci na dece.

„Je tady, bohužel, jen pětadvacet skříněk. To se mi zdá málo na to, že sem dosud přišlo na dvě stovky lidí,“ potvrzuje také můj společník s tím, že první návštěvníci koupaliště skříňky samozřejmě obsadí.

Ještě před návštěvou převlékáren peláším na udržovaný a hustý trávník, abych si ulovila to nejlepší místo. Strategicky. Ne daleko od bufetu s pořádně vychlazeným pivem Gambrinus a ne daleko do bazénu.

„Trávník je moc pěkný, měkký a čerstvě posečený. To se však už nedá říct o cestě ke hřištím na plážový fotbal a volejbal,“ krčí rameny Hlaváč s tím, že obě hřiště zela prázdnotou.

„Líbí se mi plácek na hraní pro děti. Hlavně proto, že je schovaný pěkně pod stromy a maminky tak nemusejí mít strach. Na děti se nebezpečné sluníčko nedostane,“ usmívá se mladý muž, kterého také mile překvapila trampolína pro děti.

Ručníkem schovám kus trávníku před slunečními paprsky a vydávám se do šaten. A nestačím se divit.

„Šatna? Tak to je jedna velká mizérie. Je jen jedna v celé velké místnosti a ani se nedá zevnitř zamknout. Přitom místnost je tak velká, že by se tam dalo dalších pět kabinek,“ zamýšlí se Hlaváč.

V rychlosti na sebe navléknu plavky a po hlavě se vrhám do příjemně chladivé a čisté vody v bazénu.

Těším se, že si konečně zaplavu. Avšak zrada – bazén svojí metrovou hloubkou a četností lidí rozhodně k heroickému plavání není uzpůsobený.

„Vyřádit se tady člověk může, to ano, ale na plavání to doopravdy není. Spíš na cákání se ve vodě. Navíc nikdy nevím, kdy mi kdo skočí za krk, protože lidé nedbají na skokánky a vrhají se do vody, kde je napadne,“ upozorňuje na možná úskalí muž z Brna, podle kterého plavčíci právě toto nebezpečí trochu zanedbali.

Protože mě, jako snad každého člověka sedícího dennodenně v kanceláři, trochu bolí záda, jdu vyzkoušet masážní hříbek, který mě na hustopečském koupališti mile překvapil.

Po asi dvou hodinách příjemného odpočívání se rozhodnu vydat na cestu k domovu. Po posledním ochlazení se ve společných sprchách mířím do horoucího pekla, které skýtá moje auto.

Během cesty k němu se ještě od svého společníka dozvídám, že se mu na koupališti, i přes nemožnost zaplavat si, líbilo.

„Mrzí mě jen, že jsou jak bufety s příjemným posezením, tak šatny a bazény namačkané na jednom malém místě,“ našel menší nedostatky koupaliště Hlaváč.

AKTUÁLNÍ CENÍK
Celodenní vstupné:
Dospělí – 50 Kč
Děti šest až patnáct let – 25 Kč
Děti do šesti let – 10 Kč
NAŠE HODNOCENÍ
čistota vody  1
pořádek  1
atrakce  1
úroveň občerstvení  1–
sociální zařízení a sprchy  3
další vyžití  1
celkový dojem  1–
(známkujeme jako ve škole)