I proto si v roce 2017 nechala radnice zpracovat takzvaný generel dopravy. „Jde vlastně o posouzení vývoje dopravy ve městě s výhledem do roku 2040,“ přiblížila starostka Hana Potměšilová.

Krojový ples se v Hustopčích konal už pojedenadvacáté. Na snímku první stárkovský pár Jiří Gajda a Jana Dvořáková.
Krojový plesový víkend v Hustopečích: tančilo se na Zpěv skřivana, ale i káčátko

Součástí projektu byl jak monitoring statické, tak i dynamické dopravy. Tedy aut, která jezdí a která ve městě parkují. „Hustopeče mají necelých šest tisíc obyvatel. Ročně se u nás registruje na 150 nových aut. I proto jsme nucení situaci řešit. Než přijdeme s jakoukoli změnou na silnici či v souvislosti s parkováním, nejprve nahlédneme do generelu. Bojíme se budoucnosti,“ doplnil za město Robert Novák.

Podobné těžkosti s dopravou mají i v Boskovicích na Blanensku. Pomoci od kolon u problémové křižovatky pod poštou má v budoucnu kruhový objezd.

Hospodský kvíz
Hospodský kvíz z Londýna zaujal i Jihomoravany

Radnice už zadala firmě vypracování projektu. Na křižovatce počítá s rondelem. „Odborníci i zástupci policie se shodli, že pro křižovatku u pošty je nevhodné řešení pomocí světelné křižovatky. Pro lepší bezpečnost dopravy navrhují okružní křižovatku,“ uvedl před časem boskovický místostarosta Lukáš Holík.