Něco už svítí, hlásil v pátek místostarosta Hustopečí Bořivoj Švásta. Nasmlouvaná firma v ulicích města postupně instaluje vánoční výzdobu. Část města tak s večerním zapnutím veřejného osvětlení už září do vánočna.

Podle Švásty bude výzdoba ulic stejná jako v minulém roce. „Jsme spokojení s tím, co máme. Do příštího víkendu by mělo být všechno provozu. Kompletně se výzdoba včetně městského úřadu rozzáří o první adventní neděli," sdělil hustopečský místostarosta.

STROM PŘED DELTOU

V Břeclavi začnou vánoční výzdobu umísťovat na sloupy od pondělka. Postupně po všech městských částech. „Využijeme světelné prvky, které město vlastní," informoval místostarosta okresního města Zdeněk Urban.

Novinkou bude ovšem osvětlení centrálního vánočního stromu, který poprvé „vyroste" před kulturním domem Delta. V novém kabátě se rozsvítí na Mikuláše. A vyroste pod ním vánoční městečko. „Mně osobně se líbil i dosavadní vánoční strom na náměstí u kostela, mělo to něco do sebe, ale je pravda, že tam nešly postavit stánky. Z tohoto pohledu to bude nyní lepší," komentovala chystanou změnu Břeclavanka Kamila Benčová.

DÁREK PRO VŠECHNY

V Mikulově už mají vánoční výzdobu v ulicích města. „Nainstalovali jsme ji v minulých dnech. Je doplněná 
o některé nové prvky, ale přistoupili jsme k tomu skromněji než loni. Město chystá revitalizaci centra, sice ještě není nic definitivně schválené, přesto nechceme kupovat něco dopředu," uvedla místostarostka Marie Leskovjanová.

Vánočně se ovšem Mikulov rozzáří až za týden, o první adventní neděli. „Po loňském úspěchu s překvapením v podobě mappingu (způsob projekce, při které se na statické objekty promítá 3D obraz – pozn. redakce) na Dietrichštejnské hrobce připravujeme opět pro všechny vánoční překvapení a dárek," naznačila Leskovjanová. Víc ovšem prozradit odmítla.