„Mohu potvrdit, že na křižovatce pod Agrotecem bude kruhový objezd. Místa je tam dost, vyjde to. Předpokládáme, že by mohl začít sloužit ještě letos. Pokud začneme v červenci, na podzim bude kruhový objezd hotový,“ řekl vedoucí břeclavské oblasti Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Ladislav Hádlík.

Termín je závislý hlavně na rychlosti budování kanalizační sítě ve městě. „Dodavatel už změnil harmonogram tak, aby byla kanalizace v oblasti kruhového objezdu hotová co nejdříve,“ potvrdil snahu břeclavských Vodovodů a kanalizací vyjít silničářům vstříc starosta Hustopečí Luboš Kuchynka.

Hustopečský kruhový objezd má být jediný, který letos na Břeclavsku přibude. Výběrové řízení se má rozběhnout už v nejbližších týdnech.

„Pro Hustopeče je to velmi důležitá stavba. Měla by přispět ke spomalení dopravy od Velkých Němčic. Auta dnes z tohoto směru vjíždí do města dost rychle, je to nebezpečné. Zároveň je hodně obtížné i najíždění z dálnice. Řidiči musí mnohdy čekat dlouhé minuty,“ přiblížil význam kruhového objezdu Kuchynka.

Záměr se líbí i profesionálním přepravcům. „Slyším o tom sice poprvé, ale za kruhový objezd pod Agrotecem budu rád. Hlavní silnice je hodně frekventovaná a nové řešení křižovatky přispěje k lepší průjezdnosti,“ myslí si spolumajitel hustopečské firmy Moss plus Marek Svoboda.

„Já kruhový objezd také vítám, provoz bude plynulejší. Dnes se skoro nedá sjet z dálnice,“ přidal se jihomoravský zastupitel Jiří Kadrnka.

Už teď je ale jasné, že výstavba přinese motoristům mnohá omezení. „Asi se nevyhneme uzavírkám. Nájezd na dálnici i výjezd z ní zřejmě budeme muset na čas zavřít. Řidiči využívající dálnice tak budou muset jezdit přes Blučinu nebo Podivín,“ potvrdil Hádlík.

Kruhový objezd má stát kolem šesti milionů korun. Za projektem stojí Jihomoravský kraj, který spoléhá na evropské peníze. Pomoci jsou ale ochotni i Hustopečští. „Jsme připraveni podílet se například na přípravných pracech, abychom výstavbu urychlili,“ sdělil starosta.