„Některé silnice jsou tu velice špatné. Třeba ta na ulici Kapitána Jaroše. Také chodníky by si zasloužily rozsáhlejší opravu,“ postěžovala si Jaroslava Stehlíková, která do Hustopečí dojíždí za prací.
Hustopečský starosta Luboš Kuchynka o problému ví. Prašných ulic a nevzhledných chodníků si nejde nevšimnout. „Průjezdná silnice ve směru z Břeclavi na Brno není ve vlastnictví města. Kraj už ale zpracoval projekt na její úplnou rekonstrukci,“ uvedl Kuchynka. S opravou by se mělo začít už letos.
Ostatní ulice ale také nepřijdou zkrátka. I ty čekají rozsáhlé úpravy. „Všechno záleží na rekonstrukci kanalizační sítě, která nabrala nečekané zpoždění. V okamžiku, kdy budou práce hotové, budou následovat opravy komunikací i chodníků,“ vysvětlil.

V několika málo letech plánuje hustopečská radnice proinvestovat do cest asi padesát milionů korun.
Dalším trnem v oku Hustopečských je akutní nedostatek parkovacích míst . „Bydlím na sídlišti. Občas tu nemám kde zaparkovat. Nemohu auto ani postavit k nedalekému supermarketu, protože parkoviště je tam placené celý den,“ stěžuje si Jaroslava Kostrhounová.

I k tomu se radnice staví pozitivně. „Chceme revitalizovat sídliště tak, aby na nich vzniklo větší množství dětských hřišť, parků nebo klidových zón. Zabývat se budeme také parkovacími plochami. Těch je v Hustopečích opravdu málo,“ uznal starosta Kuchynka. Zatím vyčlenilo město milion korun na parkoviště pro sídliště Větrná.
O tomto, ale i dalších problémech, můžete přijít se starostou Lubošem Kuchynkou diskutovat na hustopečské náměstí dnes od 15 hodin.