Podle Jiřího Kadrnky (ODS), který je jedním z jednatelů společnosti Moss a zároveň zastupitelem Hustopečí, se rozhodli od sponzorství ustoupit už loni. „Před rokem jsme oznámili, že je to náš poslední sponzorský ročník. Řekli jsme si, že ukončit to patnáctým výročím je hezká tečka," řekl Kadrnka.

Ohlasy, zda firma od sponzorství neustoupila vzhledem k výsledkům voleb, kdy v Hustopečích skončila ODS v opozici, radikálně odmítl. „Tohle rozhodnutí padlo už dávno před volbami. Naše firma navíc bude nadále podporovat jiné činnosti města a různé neziskové organizace. Tato soutěž je zbytečný luxus, který by si město mohlo odpustit. Rozhodně není naše rozhodnutí postavené na personálních změnách ve vedení města. Tak jsem to oznámil i na posledním zasedání," dodal Kadrnka.

Hledání sponzora

Starostka Hana Potměšilová (Sdružení nestraníků) potvrdila Kadrnkova slova. „Ano, opravdu nám oznámil, že je to starší rozhodnutí a nemá žádný politický podtext," nechala se slyšet Potměšilová. Před městem stojí teď úkol najít náhradního sponzora, aby výškařská událost nezatížila městskou pokladnu. „V pondělí budu jednat s potenciálním sponzorem. Závod má ale samozřejmě i několik dalších přispěvatelů. Firma Moss nebyla jediná. Naším hlavním úkolem je teď najít vhodného partnera do budoucna," oznámil postup radní Zbyněk Háder (Sdružení nestraníků).

O budoucnost závodu se zajímají i tamní obyvatelé. „Kdo to zaplatí? Nebylo by hospodárnější tuto megalomanskou akci již nepořádat?" ptal se na webových stránkách Nestranné Hustopeče diskutér, který se podepsal pouze jako Toník.

Háder nastínil, jak by případně pokračovali v dalších letech, když by vhodného sponzora nenašli. „I teď se snažíme, aby byla soutěž po peněžní stránce zabezpečená natolik, aby městskou pokladnu zatěžovala minimálně. Pokud se nám to nepodaří, změníme formu toho podniku. Kvalitní závody se dají uspořádat i bez mistrů světa či účastníků olympiády. Ale závod udržet chceme," uzavřel.