Dílo přináší čtenářům netradiční a úsměvný pohled do slovní zásoby našich předků a tříčlenná porota se na jeho prvenství shodla jednohlasně.

„Kvalitu všech prací hodnotím báječně, protože čeština dostává na frak ze všech stran. Jen mi tam letos chyběla trošičku fantasy sekce, která byla v minulých letech hodně zastoupená,“ posteskla si předsedkyně poroty Daniela Mičanová.

Téma Jižní Morava oslovilo pisálky nejen z našeho regionu, ale mezi třinácti přihlášenými příspěvky se objevila i díla z Plzně nebo z Čáslavi. Zájemci mohli zasílat své příspěvky do kategorie poezie a próza.

Ocenění v podobě knihy a husího brka převzal za první místo nejen Václav Fiala, ale i nadějná mladá spisovatelka Anna Floriánová v kategorii próza do osmnácti let a Marie Krajčovičová za nejlepší báseň Čekání.

„Jde vidět, že přispívají stále stejní autoři jako v předcházejícím nultém a prvním ročníku, a ti mají svůj styl. Drobnými připomínkami jim z pohledu poroty můžeme trochu poradit, ale jinak je psaní individuální záležitostí, která byla v zaslaných dílech na velmi dobré úrovni,“ hodnotí lichotivě úroveň porotkyně Ivana Brabcová.

Vítězka v kategorii próza Anička Floriánová

KATEŘINA KOPOVÁ