Oslavy potrvají celý příští týden. Gymnázium si dá k výročí vytoužený dárek – tělocvičnu, jejíž výstavba se chýlí k závěru.

První zápis žáků do nově vzniklého soukromého reálného gymnázia se uskutečnil 8. a 9. srpna 1919. Výnosem Ministerstva školství a národní osvěty ze dne 28. května 1921 se stalo státní školou a od 7. března 1990 nese čestný název Gymnázium T. G. Masaryka.

Oslavy výročí školy propuknou v pondělí 14. prosince soutěží v sólové recitaci. V úterý se uskuteční výtvarné sympozium pro žáky a studenty Hustopečska.

Na středu připravil školní kolektiv vánoční koncert Tria Musica animace a žesťového kvinteta v kostele svatého Václava a svaté Anežky České.

„Ve čtvrtek se uskuteční vyhlášení výsledků literární soutěže spojené s autorským čtením vítězných prací na téma Žít svůj sen. Slavnostní atmosféru obohatí studentská hudební skupina. Soutěž je určena žákům a studentům mikroregionu Hustopečska,“ uvedla učitelka Danuše Turzáková s tím, že ve čtvrtek také studenti vyrazí na zájezd do Městského divadla Brno na představení Josef a jeho pestrobarevný plášť.

V pátek se od 9 do 16 hodin škola otevře veřejnosti. Lidé se mohou seznámit s výukou, pracemi studentů a zhlédnout fotky z různých akcí. Škola navíc ve společenské místnosti představí své projekty.

Konat se bude také vánoční turnaj ve florbalu družstev ze středních škol z Hustopečí, Klobouk a Velkých Pavlovic. Odpoledne se uskuteční setkání s bývalými učiteli gymnázia a zástupci města.