Jeho pořadatelé ve spolupráci s městem Hustopeče a místními vinaři však nezapomínají ani na charitativní rovinu této akce.

Výsledkem je peněžní dar ve výši přes dvaačtyřicet tisíc korun, který předali vedení Městské nemocnice v Hustopečích. Peníze získali jako výtěžek aukce vín, prodeje skleniček a dobrovolných příspěvků návštěvníků.

„Hned při přípravě masopustu jsme přemýšleli, kam tuto pomoc směřovat. Chtěli jsme, aby to zůstalo v Hustopečích. Tehdy nás hustopečský místostarosta Teplý nasměroval na městskou nemocnici,“ svěřil se Daniel Vodák z hotelu Ristikal, který se na akci podílel.

„Jsme strašně rádi a hodně nás to potěšilo. Myslím si, že je to krásné jak od pořadatelů, kteří přišli na ten nápad, ale i z hlediska lidí, kteří přispěli. Vážím si toho o to víc, že chtěli dát peníze na místní nemocnici, pro dobro zdejších pacientů,“ řekla ředitelka Městské nemocnice Hustopeče Blanka Zemanová.

Získaná částka je oproti loňskému roku trojnásobná. „Svědčí to o tom, že byla větší účast lidí na masopustu a měli také otevřenější srdce. Nejvíc tomu pomohla dražba vín. Ta přinesla asi pětadvacet tisíc korun. Lidé také ocenili, že peníze šly někam, kde to znají. Říkali nám, že je to na dobrou věc, a možná to oni sami budou někdy potřebovat,“ s úsměvem uvedla Eva Uhlířová ze spolupořádající společnosti M.S.Quatro.

Organizátory příjemně překvapila ochota lidí přispět na dobrou věc. Výtěžek byl mnohem vyšší, než předem očekávali. A tak museli řešit příjemnou otázku, na co peníze přesně použít. Původně to měly být jen odsávačky plicních hlenů.

„Nakonec je peněz více, a tak zbytek použijeme pro finančně velmi náročnou modernizaci ultrazvukového přístroje na urologickou ambulanci,“ dodala ředitelka Zemanová.