Za Hustopečské na něm nechyběl ani radní Richard Homola (ANO), který má na starosti právě dopravu. „Sešli jsme na základě předchozí korespondence města s ministerstvem dopravy. Vyříkali jsme si naše stanoviska a vyjasnili možnosti, které jsou na stole," naznačil Homola, že varianty úpravy stěny existují.

Jak prozradil, na dalším společném setkání s představiteli Ředitelství silnic a dálnic se zástupci hustopečské radnice sejdou v Brně druhý zářijový týden.

Bariéra v Hustopečích má třicet let a podle dostupných informací patří k nejstarším protihlukovým stěnám v České republice. „Zjistili jsme, že zatímco obytná zóna má dnes přes dva kilometry, stěna 
u dálnice je dlouhá jen 1,4 kilometru. Znamená to, že třetina Hustopečí ze strany od Brna do středu města je zcela nepokrytá," řekl Homola.

Lidé si kvůli hluku z dálnice na nedostačující ochranu dlouhodobě stěžují. Dokonce začali znovu podepisovat petici. Opakované měření ale zatím nikdy nepotvrdilo překročení limitů. „Budeme poptávat u krajské hygienické stanice nové měření. Poté, co se nám podařilo vykázat kamiony z ulic města na dálnici, je provoz i hluk větší," argumentoval radní.